U organizaciji Lovačkog društva ˝Srnjak˝, Tounj, u subotu 04. studenog 2023. godine, svečano se obilježio Dan Sv. Huberta – zaštitnika lova i lovaca.
Blagdan Sv. Huberta se prema crkvenom kalendaru obilježava 03. studenog. Radi se o svecu iz 8. stoljeća koji je, nakon što je izgubio suprugu, utjehu je pronalazio u lovu, a jednom je prilikom ugledao jelena s raspelom među rogovima i čuo poziv na obraćenje te se odlučio posvetiti službi Božjoj.
Iako tradicionalno obilježen dan po prvi puta prisustvovali su, između ostalih, predstavnici KUD-A ˝Tounjčica˝, HVIDR-e Tounj, obrtnici sa područja Općine Tounj, načelnik i predsjednik Općinskog vijeća Općine Tounj te su se time povezali i za buduće međusobne suradnje.
Svečanu misu predvodio je mjesni župnik te je prigodan domjenak sa glazbom obilježen u domu Lovačkog društva ˝Srnjak˝.