Ovih dana intenzivno se radi na uređenju okoliša oko vatrogasnog doma u Zdencu zahvaljujući zaposlenima na javnim radovima i vatrogascima koji će sanirati dotrajalu AB ploču i betonirati novu te postaviti izolaciju sa okapnicom kako bi se objekat sačuvao od daljnjeg propadanja. Općina je dom kupila od bivšeg IGM – Tounj, legalizirala i platila kaznu za nelegalnu gradnju još u bivšem sistemu u iznosu od 32.000,00 kn.
Namjera je izraditi i urediti u potpunost vatrogasni dom a iznad starački dom. Do kraja godine urediti okoliš i postaviti dječje igralište- park- šetnicu u vrijednosti do 70. 000,00 kn preko Eu fondova i fonda za zaštitu okoliša. Na uređenju okoliša zemljanih radova i betoniranja rade dvije domaće tvrtke: MATECOMMERC I PLEŠCOMMERC.
Zahvaljujem Vatrogascima na brojnim radnim akcijama i uređenju svog doma. Općina je nabavila novu opremu vatrogasnu opremu u vrijednosti 29.206,25 kn a vrijednost radova na sanaciji krova AB ploče, žbukanja zidova u iznosu od oko 35.000,00 kn i biće ovo rekordno ulaganje u povijesti do sada u DVD TOUNJ jer se radi dokumentacija za nabavu još nove opreme, nove cisterne, kombi vozila i dr. preko EU fondova.
Općinski načelnik Ivica Sopek